Argireliiniga miimikakortsude korrigeerimine

Loodusega käivitatud naharakkude vananemise programmi tulemusena pöördumatult toimuvad olulised muutused: kuhjuvad membraanide, genoomi, fermentide kahjustused, väheneb biootiline aktiivsus, aegamööda halvenevad sünteetilised protsessid, kuhjuvad modifitseeritud valgud. Kõik see avaldab mõju naha seisundile, inimese väljanägemisele. Naha vananemise ilmingute korrigeerimisel, viimasel ajal meditsiinilises kosmetoloogias, pööratakse suurt tähelepanu protsessidele, mis toimuvad rakkude tasandil. Ainitine huvi vananemise probleemide andis tõuge tarvitusele võtta peptiide. Üheks kompleksprofülaktika mooduseks vananemise pataloogia ja vananemise protsesside aeglustamises on peptiidide bioregulaatorite, ehk mikrorelaksantide kasutamine. Peptiidide loomusest aktiivsed koostisained reguleerivad ainevahetusprotsesse, tugevdavad valkude sünteesi naharakkudes, stimuleerivad kudede regeneratsiooni, tugevdavad derma kollageenikarkassi, tõstab nahasitkust. Samuti nad omavad põletikuvastast, antioksüdantset, immuunomoduleerivat ja stressivastast toimet. Oma koostises peptiide sisaldavad kosmeetilised vahendid annavad vananevatele rakkudele „uue hinge“ ilma mingisuguse riski, nende mõju on rohkem füsioloogiline ja prolongeeritud  toimega.

Argireliin (atsetüül heksapeptiid 8) - biomimeetiline peptiid, mis aitab lõdvestada miimikalihaseid ja ennetavad või korrigeerivad seeläbi näoilmete pideva muutumise tõttu tekkinud kortse. Argireliin koosneb kuuest aminohappest, mis vähendavad ilmnevaid miimikakortse, ning omab märkimisväärset efekti nende tekke vastu. Argireliini efekt seisneb selles, et ta aitab kaasa neurotransmitterite vabanemise lõpetamisele, mis omakorda aitavad kaasa lihaskontraktsioonide tekkele. Argireliin töötab närvi-lihase sünapsi tasandil. Lihase kokkutõmbe toimub närviimpulsi närvikoest lihaskoele sünapsi käigus. Rakud ei ole omavahel kontaktis, signaal antakse edasi neurotransmitteri atsetüülkoliini abil. Argireliin takistab atsetüülkoliini väljumist ning seega blokeerib närviimpulsi, mis paneks lihaseid kokku tõmbuma. Tänu lihaspingete lõdvestumisele vähenevad miimikakortsud. Argireliini mõju sarnaneb botuliinumtoksiini mõjuga. Kuid botuliinumtoksiini kasutamine võib tekitada komplikatsioone, mis võib teha nägu amiimiliseks (maskitaoline effekt)  ja asümmeetriliseks. Argireliin säilitab loomulikku näoilmet, ei lakka täielikult miimikaaktiivsust.

Eldan Cosmetics vananemisvastane sari on esitatud 24h liftingukreemiga, liftinguseerumiga ja kapslitega „Premium Biothox Time”. Antud preparaatide peamine efekt on tingitud argireliini müorelakseerivast toimest. Peale seda, preparaadid sisaldavad koostisaineid, mis niisutavad ja toidavad nahka, stimuleerivad rakkude proliferatiivset aktiivsust. „Premium Biothox Time” preparaate võib kasutada lokaalselt, sügavatele kortsudele otsmikul ja silmaümbrustele, mis võib aktuaalne elava miimikaga noorte inimeste puhul.

Protseduuri näidustused:

 • Sügavad kortsud ja kurrud
 • Atooniline nahk
 • Dehüdreeritud ja elastsust kaotanud epidermis
 • Ebaühtlase pinnaga ja tuhmi jumega nahk
 • Pigmendimuutused
 • Madala mikrotsirkulatsiooniga nahk

Tänu Eldan Cosmetics preparaatide kompleksi kasutamisele toimub:

 • Kortsude koguse ja sügavuse vähenemine
 • Kollageeni sünteesi stimuleerimine
 • Kapillaaride seinte tugevdamine
 • Antioksüdantne toime
 • Valgu, vee- ja soolaainevahetuse taastamine
 • Verevarustuse taastamine
 • Nahajume ja pinna taastamine